Savilaida.lt

Lietuvių English

Naujienos

Internete ketinama paskelbti visus A. Solženicyno darbus

Minint garsaus rusų rašytojo, disidento Aleksandro Solženicyno 90-ąsias gimimo metines, gruodžio 11 d. pradėjo veikti oficialus tinklapis, kuriame planuojama paskelbti visus rašytojo kūrinius. Sovietų režimo drausti kūriniai iki pat Sovietų Sąjungos žlugimo plito savilaidos būdu, o Lietuvoje A. Solženicynas buvo populiariausias rusų savilaidos autorius.

Tinklapyje „Solzhenitsyn.ru”  taip pat bus kaupiamas faksimilinių istorinių dokumentų, unikalių nuotraukų, liudijančių apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą, archyvas. Tinklapyje ketinama skelbti ir A. Solženicynui skirtus mokslininkų darbus.

A. Solženicyno kūriniai tinklapyje skelbiami PDF formatu. Tinklapį pristačiusi rašytojo žmona Natalija Solženicyna žadėjo, kad jame bus publikuojami paskutinės redakcijos, kurią dar būdamas gyvas atliko pats rašytojas, tekstai. Iki šiol atskiri A. Solženicyno kūriniai buvo skelbiami daugelyje interneto svetainių, tačiau dažnai tai buvo ištraukos iš skirtingų redakcijų leidinių.

Oficialiame tinklapyje  „Solzhenitsyn.ru”  taip pat yra skelbiamos garsinės  bei vaizdo bylos (pvz., įskaityti kai kurie A. Solženicyno kūriniai) . Tinklapio rengėjai planuoja čia kaupti ir autentiškus rašytojo interviu garso įrašus, dokumentinius filmus.

Rašytojo žmona Natalija Solženicyna taip pat pranešė, kad ruošiasi kreiptis į Rusijos Federalinę saugumo tarnybą, prašydama gražinti rašytojo asmeninius daiktus ir dokumentus, kurie buvo konfiskuoti 1945 m. arešto metu. 

1970 m. A. Solženicynas laimėjo Nobelio literatūros premiją. Šių metų rugpjūčio 3 dieną, eidamas 89-uosius metus, rašytojas mirė savo namuose Maskvoje.

2006 m. pradėti leisti A. Solženicyno raštai, iš viso planuojama išleisti 30 tomų (keturi tomai bus skirti dar niekur nespausdintiems rašytojo kūriniams). Šiuo metu Rusijoje veikia 2 rašytojui skirti muziejai (Vladimiro apskrityje ir Riazanėje). 

„Solzhenitsyn.ru”  yra oficialus Solženicyno fondo tinklapis.

2008 Perskaitęs duok kitam!